-   Předseda oddílu            :  Ing. Pavel Blecha

-   Vedoucí A-družstva      :  Karel Zadák st.

-   Vedoucí B-družstva      :  Vladimír Buček

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-   Tréninky probíhají  v  pondělí 18,00 - 20,30  a  ve středu 18,30 - 20,30 hod. Trenujeme v

tělocvičně ZŠ - na dvou stolech. A i B družstvo trénuje společně.

-   Mistrovské zápasy hrají obě naše družstva v herně Moravské Slavie Brno, ul.Vojtova 12.

*  Družstva "A" i "B" byla přihlášena do soutěží okresu Brno - město. Nejvyšší třídou je Městský přebor, následují Městské soutěže I. až IV.třídy.

Bodování v mistr.zápasech :

vítězství       -  4   body

remíza         -  2   body

porážka       -  1   bod

kontumace  -  0   bodů

-   Oddíl žádného nového hráče nezaregistroval.

-   S aktivní činností definitivně skončil Ureš.

-   Hraje se s plastovými míčky -  40 mm.

MS II – Popůvky A :

v minulé sezoně se Áčko zachránilo ve skupině MS II (Městská soutěž Brno-město II.třídy). Cílem je opět záchrana v této soutěži. Vzhledem k současnému postavení v tabulce a výkony našich hráčů, lze říci, že skončíme v nejhorším případu ve středu tabulky.

Rozpis podzimních utkání, informace a zajímavosti z průběhu mistrovských utkání Áčka najdete na odkazu :

Níže najdete odkazy na oficiální stránky České asociace stol. tenisu – STIS / ČÁST.   Zde najdete tabulku, výsledky a zápisy z jednotlivých kol, úspěšnost hráčů atd.   (Ctrl + L tlačítko)

MS III – Popůvky B :

V loňské sezóně se záchrana soutěže MS III povedla. V letošní sezoně je cíl tuto soutěž opět zachovat.

Rozpis podzimních utkání, informace a zajímavosti z průběhu mistrovských utkání Béčka najdete na odkazu :

Níže najdete odkazy na oficiální stránky České asociace stol. tenisu – STIS / ČÁST.   Zde najdete tabulku, výsledky a zápisy z jednotlivých kol, úspěšnost hráčů atd.  (Ctrl + L tlačítko)

***************************************************************************

Aktuální zprávy :

- A jsou zde odvetné zápasy.

- Áčko v předposledním zápase vyhrálo s družstvem Žižka Brno a má šanci hrát v posledním zapase sezony zřejmě o konečné 3.místo.

Béčku se vstup do odvet nepodařil. Přesto však je možné, že sestupovat nebudeme. V naší skupině je pouze 11 družstev a je pravděpodobné, že bude sestupovat 1 družstvo. To které  skončí na posledním místě.

A právě 8.února porazilo naše Béčko poslední mužstvo z Modřic. Před tímto soupeřem máme k dnešnímu dni náskok 9 bodů. Tento náskok je do konce sezony již dostačující k tomu, že neskončíme poslední, tedy na 11.místě. Což by k záchraně mělo býti dostačující.

V předposledním kole jsme porazili Líšeň a v pondělí 8.4. sezonu zakončíme ve Slatině. Pokud vyhrajeme, je pravděpodobné, že neskončíme na předposledním 10.místě, ale možná dokonce na 9.místě.

-  Naši hráči uspořádali na přelomu roku 2 turnaje a v lednu jsme se zúčastnili opožděného Vánočního turnaje v Troubsku.

-  V průběhu měsíce ledna 2019 jsme získali a zaregistrovali nového hráče. Je to Pavel Posch z Troubska. Ve svém prvním zápasu nastoupil za naše Béčko a získal pro Popůvky 2 body, za dvě výhry.

Vánoční turnaj 2018 :

V neděli 23.12.2018 jsme sehráli v tělocvičně ZŠ v Popůvkách turnaj, v kterém nastoupili  pouze závodní hráči našeho oddílu. Zúčastnilo se 7 hráčů, turnaj vynechal Popelka (nemoc) a Lemon (pracovní povinnosti).

Turnaj byl velice vyrovnaný, každý hráč prohrál alespoň 1 utkání !!!

Konečné pořadí :

1. Doležal Jiří                                       5.  Buček Vladimír
  2. Blecha Pavel                                     6.  Blechová Iva
  3. Krejčí Milan                                     7.  Zadák Karel
  4. Otoupalík Karel

Silvestrovský turnaj 2018 :

O týden později, v neděli 30.12.2018 jsme sehráli opět v tělocvičně ZŠ v Popůvkách turnaj, kterého. Kde byli přítomni jak závodní hráči, tak neregistrovaní hráči. Zúčastnilo se 12 hráčů z Popůvek a z Troubska.

Vylosovali jsme 2 základní skupiny (A, B)  po 6-ti hráčích. Do každé skupiny byli 3 hráči nasazeni dle výkonnostního kriteria. Hráči, kteří skončili v základní skupině na konečném 1. - 3. místě, postupovali do finálové skupiny, do bojů o 1. - 6.místo. Překvapením bylo, že do finálové skupiny se neprobojoval Otoupalík.

Zápasy ze skupin se ve finále nezapočítávaly, hrálo se opět systémem každý s každým. Zde Popelka, který v základní skupině „A“  vyhrál vše, utrpěl ve finále 2 těsné porážky. Další tři svoje zápasy vzdal a odsoudil se tak ke konečnému 6.místu. Naopak Krejčímu, který v základní skupině „B“ prohrál 2 zápasy, se ve finálové skupině dařilo a turnaj vyhrál.

1. Krejčí Milan                                     7.  Otoupalík Karel
  2. Doležal Jiří                                       8.  Marčan Jan ml. (Troubsko)
  3.             Buček Vladimír                                9.  Zadák Karel
  4. Blecha Pavel                                   10. Volánek St.   (Troubsko)
  5. Posch Pavel  (Troubsko)                11. Lemon René
  6. Popelka Jaroslav                            12. Marčan Jan st.    (Troubsko)

Vánoční turnaj  v Troubsku :

Turnaj se uskutečnil opožděně, v sobotu 12. ledna 2019 v tělocvičně v Troubsku (u fotbalového hřiště). K turnaji nastoupilo 23 hráčů z různých oddílů Brno-venkov. Byli to jak hráči hrající pravidelně soutěže, tak i neregistrovaní a těch byla většina.

Organizace pořadatelů z Troubska byla vynikající, výkony hráčů byly kvalitní. Hráči byli rozlosováni do tří základních skupin, kde hráli  systémem každý s každým, na 2 vítězné sady.

Mezi přihlášenými se neztratili ani naši hráči z Popůvek. Všichni postoupili ze základních skupin A, B, C do dvou finálových skupin. Zde se již hrálo vyřazovacím systémem, na což doplatil Popelka, kterého hned v 1.kole porazil výborně hrající Otoupalík. Toho však v následujícím souboji o postup do finále porazil těsně Tureček.

Z druhé finálové skupiny se po výborném výkonu a vítězství nad Kavalcem probojoval do finále Buček. Zde prohrál  3 : 0  s dosud neporaženým Turečkem.  Pouze finále se hrálo na 3 vítězné sety.

1. Tureček Roman  (Říčany)               5.  Posch  Pavel  (Troubsko)
  2. Buček  Vladimír  (Popůvky)                        6.  Pavlík  Ivo  (Ořechov)
  3. Kavalec Svaťa  (Troubsko)             7.  Popelka Jaroslav  (Popůvky)
  4. Otoupalík Karel   (Popůvky)           8.  Švejda Milan  (Troubsko)

****************************************************************************

Historie a vznik oddílu stol. tenisu v Popůvkách

Padesátá léta v Popůvkách - vznik oddílu stolního tenisu.  Obnovení oddílu v r.1967.

Fotoalbum

-  fotky našich hráčů z jednotlivých sezon, z turnajů. Soupiska a zápis o utkání z doby zahájení činnosti oddílu (r.1967)